W 2016 roku 6.006 szkół , w 7 krajach europejskich przystąpiło do konkursu The Big Challenge w którym wzięło udział 605 308 uczestników, w tym 26 uczniów w naszej szkole w Gimnazjum w Dębnicy Kaszubskiej. BRAVO:)))

26.kwietnia uczniowie naszej szkoły z ogromnym zapałem przystąpili online do Międzynarodowego Konkursu Języka Angielskiego '' The Big Challenge''. 26 uczniów klas I,II i III szlifowali zdobytą wiedzę grając przez cały rok w gry językowe online. Nasi Gimnazjaliści koncentrowali swoje siły na przygotowaniu do konkursu a jednocześnie robili ogromne postępy w nauce języka. Wręczenie nagród było wspaniałą okazją do wspólnego świętowania z uczniami ich postępów w nauce j. angielskiego i sukcesów osiągniętych w konkursie The Big Challenge. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i certyfikaty z uzyskanymi wynikami w rankingu

• szkolnym
  • krajowym
  • międzynarodowym

Tablela wyników The_Big_Challenge_2016.pdf

CONGRATULATIONS:))))

• Big Challenge_2016_7 (Small)

Dnia 04 lutego 2016 roku w Pałacu Młodzieży w Gdańsku, odbył się Wojewódzki Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych „American Dream”, którego organizatorem jest Pałac Młodzieży w Gdańsku.

Do eliminacji szkolnych w Gimnazjum w Dębnicy Kaszubskiej przystąpiło 10 zespołów dwuosobowych z klas trzecich, szkołę w konkursie w Gdańsku miały reprezentować dwie zwycięskie pary. Okazało się, że dwie pary uzyskały w eliminacjach taką samą liczbę punktów, potrzebna była dogrywka, w której wzięli udział:

• Judyta Pawlak i Maria Zinkowska z klasy III a
  • Agnieszka Żukowska i Eryk Kubiak z klasy III b.

Ostatecznie w konkursie w Gdańsku wzięli udział:

•  Anna Derkacz i Marta Szerlowska
  • Agnieszka Żukowska i Eryk Kubiak.

Warto odnotować fakt, iż wszyscy uczestnicy konkursu są uczniami klasy III b. Niestety żadna para nie zdobyła punktowanego miejsca, ale uczniowie mogą się pochwalić szerokim zakresem wiedzy na tematy związane z historią i kulturą Stanów Zjednoczonych.

Agnieszka Dąbrowska

Klasy Gimnazjalne we współpracy z klasą V B Szkoły Podstawowej postanowili sprawić aby 10 letni Aron Anderson nie czuł się smutny i samotny w te Święta Bożego Narodzenia. Chłopiec ten mieszka w małej miejscowości Skerries oddalonej setki km od wybrzeży Szkocji. Jest jedynym uczniem uczęszczającym do szkoły na wyspie liczącej zaledwie 70 mieszkańców. Uczniowie wzięli udział w akcji ‘’Wyślij kartkę Aronowi!’’i każdy z nich wykonał kartkę z życzeniami w j. angielskim i dołączył do niej mały świąteczny podarunek. Mamy nadzieję, że kartki oraz drobne prezenty sprawiły, że na twarzy Arona zagościł uśmiech w te świąteczne dni.

Anna Klasa

Ogólnopolski konkurs ‘’ WRITE ON’’ 19 listopada 2015 roku uczniowie naszego Gimnazjum przystąpili do Wielkiego Dnia Pisania Po Angielsku zorganizowanym przez wydawnictwo językowe Cambridge University Press.. 10 uczniów klas II I III należeli do grona kilku tysięcy uczestników z całej Polski.

Uczniowie mieli za zadanie w ciągu 40 minut napisać opowiadanie na temat „ Sasza bardzo żałowała, że zapomniała wziąć swój telefon”. Dwie najlepsze prace uczniów klasy 3B Wiktora Wolf oraz Dawida Jońcy zostały wytypowane do kolejnego etapu.

Nasi uczniowie dali z siebie wszystko i pozytywnie zaskoczyli komisję konkursową swoimi opowiadaniami.

Anna Klasa

Tradycyjnie w październiku został zorganizowany szkolny konkurs  Halloween  w którym wzięło udział 40 uczniów. Koordynatorem konkursu była pani Anna Klasa. Uczestnicy wykonali 17  prac w  kategorii „Plakat”, 12 prac w kategorii „Dynia” i 5 prac w kategorii „Coś”. Tym razem zwycięzców dla odmiany typowali pracownicy szkoły z panią dyrektor na czele.

Przedstawiamy wyniki konkursu: HAPPY HALLOWE’EN 2015

Plakaty