Od marca uczestniczymy w I Regionalnym Konkursie Kulinarnym według tradycyjnej kuchni kaszubskiej. Naszym zadaniem w pierwszym etapie było przygotowanie dania z ziemniaków, więc zrobiłyśmy krokiety ziemniaczane ze sztëpkã, czyli sosem śledziowym. Tematem przewodnim drugiego etapu był drób. Przygotowałyśmy kaszubską potrawkę z kurczaka - frékasë. Gdy weszłyśmy do sali, gdzie odbywał się konkurs i zobaczyłyśmy całego kurczaka, byłyśmy przerażone. Pomyślałyśmy wtedy: no, ale jak nie my, to kto?! Dałyśmy radę, świetnie się przy tym bawiąc. Jak się okazało, danie okazało się smaczne. Doceniono nasze starania i przeszłyśmy do trzeciego etapu – finału. W ostatnim pojedynku tematem przewodnim są ryby. Czeka nas świetna zabawa! Jeśli dostaniemy całą rybę, z głową i oczkami, to padniemy ze śmiechu i tyle będzie z naszego gotowania! Konkurs ten natchnął nas do poznawania tajników kuchni, dzięki niemu poznałyśmy nowe smaki. Udział w kulinarnych potyczkach jest dla nas zabawą, dlatego wyniki są za każdym razem dużym zaskoczeniem. Trzymajcie za nas kciuki – 17 maja finał! Oby nikt nie nadział się na ość :)

  • 4
  • 6

 

Olimpia Kołpińska, Paulina Piasecka